اب آفتاب بجنورد اردیبهشت اوقات شرعی بجنورد خراسان شمالی

اب: آفتاب بجنورد اردیبهشت اوقات شرعی بجنورد خراسان شمالی اوقات شرعی اذان صبح اذان ظهر

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سکون دلار، افزایش سکه

در آخرین روز هفته، دلار روز آرامی را پشت سر گذاشت ولی سکه توانست به مرز ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان نزدیک شود. روز پنج شنبه، شاخص بازار ارز در بازار غیررسمی تکان

سکون دلار، افزایش سکه

سکون دلار، افزایش سکه

عبارات مهم : بازار

در آخرین روز هفته، دلار روز آرامی را پشت سر گذاشت ولی سکه توانست به مرز ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان نزدیک شود. روز پنج شنبه، شاخص بازار ارز در بازار غیررسمی تکان چندانی را ثبت نکرد و در محدوده باریک ۶هزار و ۶۳۰ تا ۶ هزار و ۶۵۰ تومان نوسانات خود را به ثبت رساند. علی رغم بازار ارز، سکه تمام بهار آزادی با زیاد کردن ۹۰ هزار تومانی مرز دو میلیونی را شکست و به قیمت ۲ میلیون و ۸۰ هزار تومان رسید. اکنون سکه ۲۰ قدم با مرز روانی دوم یعنی عدد دو میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی فاصله دارد. سومین زیاد کردن متوالی سکه، زمینه ثبت بازدهی ۶ درصدی این فلز گرانبها را در هفته گذشته فراهم کرد. سکه ۲ هفته پیش نزدیک ۱۱ درصد زیاد کردن را به ثبت رسانده بود.

فعالان سکه، ۳ عامل مشخص را در رشد قیمت فلز گرانبهای داخلی موثر دانستند. نخستین عامل، ورود حجم کمتر از انتظار سکه های پیش فروش شده است به بازار بود. در واقع بعضی فعالان، عنوان می کردند، حجم عرضه فیزیکی سکه در بازار چندان زیاد نبود و همین عنوان این تصور را در میان معامله گران ایجاد می کرد که سکه های پیش فروش کمتری وارد بازار شده است اند. عده دیگری باور داشتند، به صورت مقطعی اثر انتظاری تحویل سکه های پیش فروش و ورود آنها به بازار خوابیده و همین عنوان جسارت خریداران را بالاتر برده هست. البته نظر سومی نیز در میان بعضی بازیگران سکه وجود داشت. از نظر آنها، معامله گران بزرگ امکان دارد سکه های تحویل گرفته را وارد بازار نکرده باشند تا با زیاد کردن خریدها تلاش کنند قیمت ها را بالاتر ببرند.

سکون دلار، افزایش سکه

هدف آنها از این تاکتیک فروش سکه های پیش فروش در قیمت های بالاتر عنوان شده است هست. به گفته یکی از فعالان، جوسازی روانی اطراف اخبار یکی از عواملی بود که این دسته از معامله گران را در اوج بردن قیمت یاری کرد. عامل دومی که تقاضا جهت خرید سکه را اوج برد، به ارزش ذاتی آن مربوط بوده هست. گروهی از فعالان باور دارند، معامله گران سکه دو عامل را در تعیین ارزش ذاتی سکه در نظر گرفته اند: اولی مالیات ارزش افزوده و دومی قیمت دلار در بازار غیررسمی. براساس گفته های تحلیلگران با در نظر گرفتن این دو متغیر ارزش ذاتی سکه به بالای دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می رسد و همین عنوان در انتظارات جهت خرید سکه موثر واقع شده است است.

عامل سومی که در رشد قیمت روز پنج شنبه اثر داشت، تحرکات معامله گران آتی بود. به گفته فعالان نگاه معامله گران نقدی در روز آخر هفته زیاد به موقعیت گیری معامله گران آتی بود. زیاد کردن خرید و قیمت ها در آن بازار، معامله گران نقدی را با خود همراه می کرد. تحت تاثیر چنین عواملی سکه تمام بهار آزادی در مقطعی از روز پنج شنبه از مرز ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان نیز عبور کرد، ولی هرقدر به ساعات انتهایی روز نزدیک شدیم، روند نزولی شد و در نهایت فلز گرانبهای داخلی در کانال دو میلیون و ۸۰ هزار تومان به کار خود آخر داد. گفته های بعضی حاضران در بازار نشانگر آن بود که در ساعات انتهایی روز نیز حضور نیروهای انتظامی در منطقه سبزه میدان زیاد شده است بود.

در آخرین روز هفته، دلار روز آرامی را پشت سر گذاشت ولی سکه توانست به مرز ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان نزدیک شود. روز پنج شنبه، شاخص بازار ارز در بازار غیررسمی تکان

در روزی که سکه تمام بهار آزادی از مرز روانی دو میلیونی عبور کرد، دلار توان حرکت های افزایشی را خود نشان نداد. روز پنج شنبه دلار در منطقه مرزی هرات افغانستان عمدتا در کانال ۶ هزار و ۳۰۰ تومان نوسان کرد که اختلاف چندانی با روز چهارشنبه نداشت. در بازار داخلی نیز دلار گرفتار میانه کانال ۶ هزار و ۶۰۰ تومان باقی ماند. گفته های فعالان حاکی از آن است که روز پنج شنبه حجم معاملات در بازار غیررسمی ارز به شدت پایین آمده بود و کمتر کسی میل به یا جسارت خرید و فروش را داشت.

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | کانال | میلیون | میلیونی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog