اب آفتاب بجنورد اردیبهشت اوقات شرعی بجنورد خراسان شمالی

اب: آفتاب بجنورد اردیبهشت اوقات شرعی بجنورد خراسان شمالی اوقات شرعی اذان صبح اذان ظهر

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی وعده‌های وزیر نیرو جهت استفاده از طلای خاکستری

استفاده از پساب در شرایط بحران آب کشور عزیزمان ایران می تواند بسیار بافایده باشد به همین علت وزیر نیرو وعده هایی را جهت گسترش استنفاده از پساب در کشور داده است.

وعده‌های وزیر نیرو جهت استفاده از طلای خاکستری

وعده های وزیر نیرو جهت استفاده از طلای خاکستری

عبارات مهم : منابع

استفاده از پساب در شرایط بحران آب کشور عزیزمان ایران می تواند بسیار بافایده باشد به همین علت وزیر نیرو وعده هایی را جهت گسترش استنفاده از پساب در کشور داده هست.

به گزارش ایسنا، در دنیا بیش از ۸۰ درصد پساب های تولیدی به وسیله جامعه بدون تصفیه و استفاده مجدد به اکوسیستم برمی گردند. در حال حاضر اکثر شهرهای کشورهای در حال توسعه از زیرساخت و منابع مناسبی جهت مدیریت پساب ها با روشی موثر و پایدار برخوردار نیستند. رضا اردکانیان، وزیر نیرو اعتقاد است که دولت جهت استفاده از پساب برنامه های خوبی دارد و با توجه به اینکه در دنیا لغت فاضلاب از بین بردن شده است و همه این ها به نام های دیگر و در رنگ های متفاوت یاد می شود، مانند آب خاکستری که باید بعد از تصفیه، استفاده مجدد در بخش های متفاوت شود.

وعده‌های وزیر نیرو جهت استفاده از طلای خاکستری

به گفته وی این مفهوم بدهید معناست که به جای اینکه آب را از نقاط دور انتقال یافته کنیم باید به فکر نحوه استفاده از آب موجود باشیم اگر به این عنوان نپردازیم آب های تازه جهت مدتی می توانند پاسخگو باشند ولی بعد از مدتی پرسشها فعلی با ابعاد بزرگتری خود را نشان خواهد داد.

به طور کلی باید به پساب­ ها به عنوان یک منبع به جای یک بار دور انداخته شده، نگاه شود. به همین جهت کشور عزیزمان ایران تلاش دارد با توسعه استفاده از پساب اوضاع منابع آبی خود را سروسامان دهد.

استفاده از پساب در شرایط بحران آب کشور عزیزمان ایران می تواند بسیار بافایده باشد به همین علت وزیر نیرو وعده هایی را جهت گسترش استنفاده از پساب در کشور داده است.

طبق گفته های رحیم میدانی – معاون وزیر نیرو – بزرگترین پروژه بازیافت آب در مشهد شروع شده است و در حال مطالعه است و جهت اینکه از تجربه همه دنیا استفاده کنیم، با همکاری آلمانی ها مطالعات این طرح را پیش می بریم که با آب کشاورزی جایگزین کنیم؛ البته از آنجا که پساب ها هر لحظه منطبق با وقت آبیاری نیست، بخشی را نیز باید به سفره های زیرزمینی تغذیه کنیم.

وی با بیان اینکه از آنجا که استفاده از پساب جهت مصرف کشاورزی استانداردهای خود را دارد و ما استانداردهای ملی در این زمینه نداریم، استانداردهای نحوه استفاده از پساب در کشورهای آلمان، آمریکا و اسپانیا را اخذ کردیم و ممکن است این استانداردها را به استاندارد ملی تبدیل کنیم، اظهار کرد: این پروژه قادر است هر سال ۱۰۰ میلیون متر مکعب توان بازیافت پساب را در این شهر داشته باشیم؛ این طرح در حال مطالعه است و بعد از اتمام فاز مطالعاتی، وارد فاز اجرایی می شود.

با توجه به گسترش روزافزون صنایع آب بر، به نظر می رسد استفاده از پساب یکی از عالی ترین راهکارها جهت کم کردن معضل کمبود آب باشد همچنین به علت کمبود منابع آبی در سال های آتی چاره ای جز تفکیک آب مصرفی بخش های متفاوت از آب شرب باقی نمی ماند.

وعده‌های وزیر نیرو جهت استفاده از طلای خاکستری

از آب تصفیه شده است صنایع می توان جهت آبیاری فضای سبز استفاده کرد و به این ترتیب از بهره برداری از منابع آب های زیرزمینی کم کرد. علاوه بر این استفاده از پساب صنایع، علاه بر کنترل آلودگی های زیست محیطی، حفظ منابع آبی موجود، از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه است.

واژه های کلیدی: منابع | آبیاری | استفاده | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog