اب آفتاب بجنورد اردیبهشت اوقات شرعی بجنورد خراسان شمالی

اب: آفتاب بجنورد اردیبهشت اوقات شرعی بجنورد خراسان شمالی اوقات شرعی اذان صبح اذان ظهر

گت بلاگز اخبار پزشکی ، قرص برنج&quot، نامه وزیر بهداشت به قوه قضاییه راجع به &quot

وزیر بهداشت در نامه‌ای به مدیر قوه قضائیه ضمن اشاره به فوت هر سال صدها نفر از ایرانیان در اثر مصرف ماده سمی به نام “قرص برنج” پیشنهاد داد که از سوی قوه قضائیه ا

، قرص برنج&quot، نامه وزیر بهداشت به قوه قضاییه راجع به &quot

نامه وزیر بهداشت به قوه قضاییه راجع به "قرص برنج"

عبارات مهم : بهداشت

وزیر بهداشت در نامه ای به مدیر قوه قضائیه ضمن اشاره به فوت هر سال صدها نفر از ایرانیان در اثر مصرف ماده سمی به نام “قرص برنج” پیشنهاد داد که از سوی قوه قضائیه اعلام شود، افرادی که این ماده سمی را در اختیار متقاضیان قرار می دهند در فوت ناشی از مصرف این قرص ها شریک باشند و عواقب قانونی و مجازات ناشی از آن را بپذیرند.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در نامه ای به آیت الله آملی لاریجانی اظهار داشت: هر ساله صدها نفر از شهروندان ایرانی بر اثر مصرف ماده ای سمی، به نام “قرص برنج” جان خود را از دست می دهند. علیرغم آنکه واردات، تولید و توزیع و فروش این ماده سمی از طریق مراجع قانونی مکررا ممنوع اعلام گردیده هست، لیکن طبق گزارش شرکت پزشکی قانونی کشور، این ماده همچنان در صدر علل ایجاد مسمومیت و فوت و میر ناشی از مسمومیت و خودکشی با مواد سمی در شهروندان ایرانی هست. متاسفانه علیرغم همه تمهیدات بعمل آمده از سوی مسئولین، این ماده سمی همچنان به سادگی از طریق بعضی مغازه های خرده فروشی در سطح شهر در دسترس متقاضیان است.

بنابر اعلام روابط عمومی شرکت غذا و دارو، وی پیشنهاد داد که از طرف قوه قضائیه اعلام شود، افرادی که این ماده سمی را در اختیار متقاضیان قرار می دهند در فوت ناشی از مصرف آن نیز شریک هستند و باید عواقب قانونی و مجازات ناشی از آن را بپذیرند. به اعتقاد این وزارت اعلام چنین تصمیمی از سوی قوه قضائیه تاثیر بسیار مهمی در کم کردن عرضه غیرقانونی این ماده سمی و کم کردن فوت و میر ناشی از آن خواهد داشت.

، قرص برنج&quot، نامه وزیر بهداشت به قوه قضاییه راجع به &quot

واژه های کلیدی: بهداشت | قانونی | مسمومیت | قوه قضائیه | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog