اب آفتاب بجنورد اردیبهشت اوقات شرعی بجنورد خراسان شمالی

اب: آفتاب بجنورد اردیبهشت اوقات شرعی بجنورد خراسان شمالی اوقات شرعی اذان صبح اذان ظهر

گت بلاگز بین‌الملل برقراری امنیت، خواسته معترضان ، دومین روز تظاهرات خشونت‌آمیز مردم افغانستان در کابل

تظاهرات خشونت‌آمیز مردم افغانستان در مرکز کابل پایتخت این کشور وارد دومین روز خود شد.

برقراری امنیت، خواسته معترضان ، دومین روز تظاهرات خشونت‌آمیز مردم افغانستان در کابل

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از شبکه ای پی تی ان، تظاهرات مردم افغانستان در کابل که روز گذشته به فوت چند نفر منجر شده است بود، روز شنبه ادامه یافت و وارد دومین روز خود شد.


روز گذشته، بیش از هزار نفر از شهروندان افغانستان با برگزاری تظاهرات تقویت امنیت را در کابل پایتخت خواستار شدند. این تظاهرات در پی انفجار مهیب ماشین بمب گذاری شده است در کابل برگزار شد که بر اثر آن بیش از نود نفر از شهروندان افغانستان کشته شده است و بیش از چهارصد و پنجاه نفر دیگر هم زخمی شده است بودند.

عبارات مهم : نزدیکی

بسیاری از معترضان شب گذشته را در دو چادر بزرگ در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری افغانستان و در نزدیکی محل وقوع انفجار اخیر سپری کردند.

پلیس افغانستان روز جمعه همه مسیرهای منتهی به محل استقرار کاخ ریاست جمهوری این کشور و همچنین محله استقرار مراکز دیپلماتیک کشورهای خارجی را در کابل مسدود کرد و جهت تردد مردم و خودروها هم محدودیت هایی را اعمال کرد.

روز جمعه مردم معترض افغانستان به سمت نیروهای پلیس که گلوله های پلاستیکی به سمت معترضان شلیک می کردند حمله ور شدند که این اقدام به زد و خورد میان معترضان و نیروهای پلیس افغانستان منجر شد. پلیس افغانستان بعد از این اقدام معترضان با دستگاه های آب پاش و گاز اشک آور تلاش کرد معترضان را متفرق کند.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: نزدیکی | تظاهرات | روز گذشته | افغانستان | ریاست جمهوری | بین الملل | افغانستان | تظاهرات در افغانستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog