اب آفتاب بجنورد اردیبهشت اوقات شرعی بجنورد خراسان شمالی

اب: آفتاب بجنورد اردیبهشت اوقات شرعی بجنورد خراسان شمالی اوقات شرعی اذان صبح اذان ظهر

گت بلاگز سیاسی انگیزه هایی جهت تحریف شخصیت امام و انقلاب وجود دارد

سخنرانی حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر امام خمینی (ره)، شروع شد.

انگیزه هایی جهت تحریف شخصیت امام و انقلاب وجود دارد

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، سخنرانی حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (یکشنبه) در اجتماع عظیم و پرشکوه قشرهای متفاوت مردم در حرم مطهر امام خمینی (ره)،آغاز شد.

عبارات مهم : انقلاب

بخشی از سخنان مقام معظم رهبری به شرح ذیل است؛

سلام و درود الهی بر فرزند شایسته نبی مکرم و احیاگر دین نبوی امام بزرگوار که امروز سالگرد رحلت دردناک آن بزرگوار را بزرگ می داریم.
بحث امروز بنده عمدتا چند توصیه در باب امام بزرگوار و انقلاب هست، اگر مجالی ماند سخنانی کوتاه در رابطه با سیاست داخلی و خارجی کشور عرض خواهم کرد.
آنچه که در باب امام و انقلاب که به هم گره خورده اند گفته شده است است همه پرسشها مربوط به امام و انقلاب نیست و ناگفته هایی وجود دارد که باید به مرور در ذهنیت جامعه قرار بگیرد.
آنچه که در باب امام و انقلاب گفته شده است باید مرور شود و دوباره تکرار شود، اگر حقیقتی دوباره تکرار و مرور نشود گمان تحریف آن به مرور وجود دارد.
اکثر شما می دانید که انگیزه هایی جهت تحریف شخصیت امام و انقلاب هست، لذا باید عقایدی را که راجع به امام و انقلاب گفته شده است بگوییم و تکرار کنیم و مجال تحریف را از تحریف کنندگان بگیریم.
اگر ملت ما عاشورا را در قرن های متمادی با اصرار تبیین و تکرار نمی کردند ممکن بود این واقعه از یادها برود یا ضعیف تر بیان شود.
خطاب من شما جوان ها عزیز هست؛ علت اینکه جوان ها دوران حماسه های بزرگ و پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس و حرکت و مجاهدت های بزرگ را ندیده اند، جوان ها اینها را شنیده اند و تاریخ است و مورد نیاز است زیاد توضیح داده شود.
ذهن جوان ها آماج تحریف است و می خواهند تاریخ را تحریف کنند.
جوانان عزیز، انقلاب اسلامی که به وسیله امام تحقق پیدا کرد و با دست تدبیر او و اراده الهی محقق شد صرفا جابجایی سیاسی نبود بلکه انقلاب تحولی عمیق در سیاست کشور و در متن جامعه ایرانی بود.

در عرصه سیاست این تحول به این معنا بود که دیکتاتوری بسته ارثی وابسته به دشمن های که دنباله رو بیگانگان بود به حکومت مردم پایه، مستقل، سربلند و دارای هویت عوض کردن داد.
امام به کمک مردم این انقلاب را به پیروزی رساند.
وقتی امام این اهداف را در صحبت های خود مطرح می کردند اهداف حداکثری را بیان می کردند.
یکی از سیاسیون معروف مورد احترام، آن روز که امام مسئله از بین رفتن سلطنت را مطرح کرد به خود من گفت که این امر شدنی نیست آیا امام آن را بیان می کند.
هدف حداکثری امام را با نهضت مشروطیت مقایسه کنید که فقط به دنبال کم کردن اختیارات شاه بود و یا در نهضت ملی نشانه در اختیار گرفتن نفت بود که در مقایسه با اهداف حداکثری موفق نشدند و نشانه حداکثری امام موفق شد.
امام توانست پیروزی کامل به دست بیاورد و آن را حفظ کند و ماندگار کند.
سر پیروزی امام علاوه بر اراده الهی این بود که امام توانست جامعه و آحاد مردم و به خصوص جوانان را وارد صحنه کند.
در هر کشوری که آحاد مردم وارد میدان شوند و مقاومت کنند هدفشان محقق می شود و خلاف آن در هیچ دوره ای مشاهده نشده است.
امام توانست جوانان را وارد میدان کند و در میدان نگه دارد.

خبر در حال تکمیل است…

واژه های کلیدی: انقلاب | پیروزی | حضرت آیت الله خامنه ای | مقام معظم رهبری | رهبری | مراسم ارتحال امام |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog