اب آفتاب بجنورد اردیبهشت اوقات شرعی بجنورد خراسان شمالی

اب: آفتاب بجنورد اردیبهشت اوقات شرعی بجنورد خراسان شمالی اوقات شرعی اذان صبح اذان ظهر

گت بلاگز وب‌گردی شناسایی خودپردازهایی که اطلاعات کارت شما را اسکن می کنند!

هرچند که گم شدن یا به دزدی رفتن کارت های بانکی بسیار دلواپس کننده است ولی دستیابی سارقان به حساب های بانکی مشتریان بانک ها بدون دزدی کارت های بانکی این روزه

شناسایی خودپردازهایی که اطلاعات کارت شما را اسکن می کنند!

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، تکنولوژی دستبرد زدن به حساب های بانکی افراد ممکن است در اغلب اوقات راحت و “نامرئی” باشد به گونه ای که دستگاهی کوچک جهت اسکن کارت های بانکی به خودپردازها اضافه می شود و زمانی که کارت وارد خودپرداز می شود، اطلاعات آن اسکن و ذخیره یا از طریق بلوتوث یا اینترنت جهت شخصی در همان نزدیکی ارسال می شود.

براساس گزارش روسیه الیوم، در این صورت سارق تنها نیازمند رمز کارت است تا به طور کامل وارد حساب بانکی فرد شود که این امر نیز با استفاده از دوربین های بسیار کوچک امکان پذیر هست، بنابراین هنگام استفاده از خودپرداز باید رمز ورود را به گونه ای پوشاند.

شناسایی خودپردازهایی که اطلاعات کارت شما را اسکن می کنند!

جستجوی علائم و هشدارهای مربوط به وجود اجزای تقلبی در دستگاه خودپرداز و پوشاندن رمز کارت از جمله راه هایی است که به واسطه آن می توان از اسکن شدن کارت خود به وسیله هکرها و سارقان جلوگیری کرد.

یکی از متخصصان و کارشناسان کشف و شناسایی قطعات تقلبی دستگاه‌های خودپرداز در این زمینه توصیه های مهمی چون کنترل دقیق کارت‌خوان در صورت عجیب و غریب به نظر رسیدن یا غیر قابل استفاده بودن دستگاه خودپرداز، مطرح کرده است.

درخصوص دستگاه های خودپرداز یا ATM باید هنگام استفاده، در جستجوی چراغ های سبز نورانی در محل قرار دادن کارت بانکی باشیم و درصورتی که این چراغ ها قرمز یا نامرئی باشند نباید از آن دستگاه استفاده کرد.

کاربران هنگام مواجه شدن با چنین مساله ای باید مسئله را به بانک مربوطه اعلام کنند.

هرچند که گم شدن یا به دزدی رفتن کارت های بانکی بسیار دلواپس کننده است ولی دستیابی سارقان به حساب های بانکی مشتریان بانک ها بدون دزدی کارت های بانکی این روزه

درصورتی که فرد مطمئن شود که در دستگاه خودپردار نقصی پیدا کرده است و به بانک دست رسی نداشته و یا دیروقت باشد، نباید کارت را از دستگاه جدا کند لیکن اثر انگشت روی کارت، کار پلیس را جهت شناسایی فردی که اقدام به اسکن کارت بانکی کرده هست، سخت خواهد کرد.

منبع:العام

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: دستگاه | استفاده | شناسایی | استفاده | اطلاعات | خودپرداز | خودپرداز | کارت بانکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog